Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Złotokap Adama żółto-różowy (laburnocytisus)
Złotokap Adama żółto-różowy (laburnocytisus)Złotokap Adama żółto-różowy (laburnocytisus)Złotokap Adama żółto-różowy (laburnocytisus)Złotokap Adama żółto-różowy (laburnocytisus)

Złotokap Adama żółto-różowy (laburnocytisus)

Laburnocytisus adamii

  • Dostępność: niedostępny
  • 120,00 zł

  • Netto: 111,11 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 120 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
7,5-litrowy
Wysokość
100-120 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ALaburnocytisus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Złotokap Adama żółto-różowy (laburnocytisus)
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Bardzo ciekawa i rzadko spotykana chimera roślinna*, powstała w XIX wieku we Francji w wyniku połączenia złotokapu pospolitego ze szczodrzeńcem purpurowym. Wykazuje charakterystyczne cechu obu rodziców. Rośnie podobnie do złotokapu, w formie małego drzewka lub dużego krzewu, dorastając do 4-5 m wysokości, przy szerokości 2-3 m. Liście jasnozielone, pędy wyprostowane. Późną wiosną i wczesnym latem pojawiają się zwisające kwiatostany. Kwitnienie cechuje się dużą zmiennością - wytwarza zarówno kwiaty żółte, typowe dla złotokapu, jak i purpuroworóżowe kwiaty, typowe dla szczodrzeńca. Czasami ulega rewersji i wytwarza kwiaty tylko jednego z rodziców - tylko żółte, lub tylko purpurowe. Roślina miododajna - przyciąga pszczoły, motyle i inne pożyteczne owady. Polecana jako ciekawostka i egzemplarz kolekcjonerski, do sadzenia w ogrodach przydomowych, ogrodach w stylu angielskim. Nadaje się do tworzenia szpalerów i żywopłotów naturalnych, złożonych z mieszanki różnych krzewów.

Stanowisko i uprawa

Rośnie na każdej ogrodowej glebie, przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej, o odczynie pH od lekko kwaśnego do lekko zasadowego. Preferuje stanowisko słoneczne. Cechuje się dobrą mrozoodpornością. Można go prowadzić w formie małego drzewka, w tym celu zostawiamy jeden główny pień i usuwamy wszystkie boczne gałązki, cięcie przeprowadzamy po kwitnieniu.

* Chimera roślinna - roślina zbudowana z tkanek dwóch różnych gatunków roślin

Nazwa łacińskaLaburnocytisus adamii
Pokrójkrzewiasty wyprostowany
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówżółte, różowe, łososiowe
Kwitnieniemaj
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, gliniasta, umiarkowanie wilgotna, pH lekko kwaśny do zasadowego
Zimozielonośćnie, gubi liście na zimę
Zastosowanieroślina kolekcjonerska, ogrody przydomowe

Napisz opinię