Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Klon palmowy Orange Dream XXL 150cm
Klon palmowy Orange Dream XXL 150cmKlon palmowy Orange Dream XXL 150cmKlon palmowy Orange Dream XXL 150cmKlon palmowy Orange Dream XXL 150cm

Klon palmowy Orange Dream XXL 150cm

Acer palmatum 'Orange Dream'

  • 1 250,00 zł

  • Netto: 1 157,41 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 1250 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
9 lat
Pojemnik
15-litrowy
Wysokość
150 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAcer
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Klon palmowy Orange Dream XXL 150cm
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Klon palmowy Orange Dream to piękny, wolnorosnący krzew o złocistopomarańczowych liściach, który doda niesamowitego akcentu kolorystycznego w każdym ogrodzie. Po długim czasie osiąga maksymalną wysokość około 3-4 m. Posiada 7-klapowe liście o średniej wielkości, wiosną intensywnie pomarańczowe, później przebarwiające się na żółte z pomarańczowym brzegiem.

Powinien być sadzony na glebie żyznej i przepuszczalnej, odpowienio wilgotnej, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych, osłonętych od wiatru. Dobrze czuje się w pobliżu zbiorników wodnych, gdzie wilgotność powietrza jest większa. Zimą roślinę należy osłonić agrowłókniną lub innym materiałem przepuszczalnym, bądź też schować do nieogrzewanego pomieszczenia (w przypadku uprawy w donicy).

Klony palmowe są główną ozdobą ogrodów w stylu japońskim, ciekawe połączenie tworzą też z ozdobnymi trawami. Nadają się do uprawy w pojemniku, na tarasy lub balkony.

Nazwa łacińskaAcer palmatum 'Orange Dream'
Docelowa wysokośćdo 3 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca
Kolor liści/igiełżółte, pomarańczowe
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, soliter, ogrodowy orientalne, ogrody wrzosowiskowe

Napisz opinię

Produkty powiązane