Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja bukietowa FRAISE MELBA® Renba PBR
Hortensja bukietowa FRAISE MELBA® Renba PBRHortensja bukietowa FRAISE MELBA® Renba PBRHortensja bukietowa FRAISE MELBA® Renba PBRHortensja bukietowa FRAISE MELBA® Renba PBRHortensja bukietowa FRAISE MELBA® Renba PBRHortensja bukietowa FRAISE MELBA® Renba PBRHortensja bukietowa FRAISE MELBA® Renba PBR

Hortensja bukietowa FRAISE MELBA® Renba PBR

Hydrangea paniculata Fraise Melba® ('Renba'PBR) EU 46598

  • 15,99 zł

  • Netto: 14,81 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 15 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
10-15 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja bukietowa FRAISE MELBA® Renba PBR
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wyjątkowo atrakcyjny krzew, zachwycający pełnymi kwiatostanami i obfitym kwitnieniem. Podobny do odmiany 'Vanille Fraise', jednak o sztywniejszych pędach, bardziej zwartym pokroju i mocniejszym wybarwieniu kwiatów. Rośnie jako krzew o wyprostowanych pędach, osiągając ok. 2 m wysokości oraz 1,5 szerokości. Pędy sztywne, nie pokładają się pod ciężarem kwiatostanów. Liście zielone, podłużne. Na końcach pędów znajdują się kwiaty, skupione w duże, wiechowate kwiatostany (nawet 30 cm długości). Kolor kwiatów na początku biały, z czasem przechodzi w intensywnie różowy, aż do purpury. Kwitnienie jest bardzo obfite, rozpoczyna się w lipcu, a kończy w październiku.

Hortensja bukietowa kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Wczesną wiosną każdy zeszłoroczny pęd należy przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania). Przycinanie pobudza roślinę do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie.

Hortensja bukietowa to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzony na terenie całego kraju), odporny na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich). Nie jest wybredny względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć również w półcieniu.

Źródło zdjęć: Plantipp BV®

Nazwa łacińskaHydrangea paniculata Fraise Melba® ('Renba'PBR) EU 46598
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokośćdo 2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe, czerwone, różowe
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-30 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, ogrody orientalne, kompozycje naturalistyczne (parki i ogrody), suche bukiety, w grupach
Informacje dodatkoweBrązowy medal targów Plantarium 2006. Pierwsze miejsce na wystawie Salon du Vegetal 2007 (Francja).

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej