Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Przywarka japońska Moonlight
 • Przywarka japońska Moonlight
 • Przywarka japońska Moonlight
 • Przywarka japońska Moonlight
 • Przywarka japońska Moonlight
 • Przywarka japońska Moonlight

Przywarka japońska Moonlight

Schizophragma hydrangeoides 'Moonlight'

 • Dostępność: niedostępny
 • 28,00 zł

 • Netto: 25,93 zł
 • Cena w punktach: 700
 • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Ciekawe pnącze z rodziny hortensjowatych. Tworzy piękne, białe kwiaty zebrane w duże i płaskie kwiatostany (średnicy do 20 cm). Kwitnie od czerwca do sierpnia. Duże, sercowate liście o srebrzysto-zielonym zabarwieniu są dodatkową ozdobą rośliny. Jesienią zmieniają barwę na żółtą. Przywarka dorasta do ok. 6 m wysokości. Pnącze wspina się przy pomocy korzeni czepnych. 

Dużą zaletą przywarki japońskiej jest fakt, że może rosnąć na stanowisku zacienionym. Warto ją zatem posadzić wszędzie tam, gdzie pozostałe rośliny nie chcą rosnąć ze względu na brak słońca (idealna na wystawę północną). Roślina preferuje podłoża lekkie i próchnicze. Najlepiej rośnie na podłożu wilgotnym o odczynie lekko kwaśnym lub zbliżonym do obojętnego. 

Jeśli chcemy, aby roślina urosła w górę, trzeba posadzić ją blisko powierzchni, po których może się wspinać (płoty, altany, mury, drzewa). Z powodzeniem może być również wykorzystana jako roślina okrywowa.

Nazwa łacińskaSchizophragma hydrangeoides 'Moonlight'
Pokrójpnącze
Docelowa wysokość6 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe
Stanowiskopółcieniste, cieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, wilgotna, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-28 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, roślina okrywowa

Napisz opinię

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej