Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Glicynia chińska szczepiona Caroline

Wisteria sinensis 'Caroline'


  • 54,00 zł

  • Netto: 50,00 zł
  • Cena w punktach: 1350
  • Zaloguj się, aby otrzymać 50 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Niezwykła, popularna odmiana glicynii chińskiej (wisterii), odkryta w 1960 roku w Kalifornii. Rośnie silnie, pędy mogą osiągać długość nawet 10 m, rocznie przyrasta 1-3 m, do wzrostu wymaga solidnych podpór, wokół których pędy mogą się owijać. Liście duże, pierzastozłożone, obficie pokrywają pędy poza okresem kwitnienia, jesienią przebarwiają się na żółto, na zimę opadają. Wisteria 'Caroline' zachwyca swoimi długimi, efektownymi kwiatostanami, które swoją budową przypominają trochę kwiaty złotokapu. Pojawiają się one w maju-czerwcu na zeszłorocznych pędach i mogą osiągnąć do 40 cm długości. Glicynia powtarza kwitnienie w sierpniu, ale jest ono już słabsze. Kwiaty motylkowe, barwy fioletowej z niebieskawym odcieniem, przyjemnie pachnące, zebrane w przewisające kwiatostany, miododajne - przyciągają motyle i inne owady. Odmiana rozmnażana przez szczepienie, pierwszego kwitnienia można się spodziewać po 2-3 latach po posadzeniu.

Glicynia najlepiej kwitnie na stanowiskach słonecznych i osłoniętych (wystawa południowa) oraz glebach średnio żyznych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych o odczynie lekko kwaśnym (zbliżonym do obojętnego). W mroźne zimy jej pąki kwiatowe mogą przemarzać. Należy sadzić w odległości około 30 cm od podpór, na które ma się wspinać. Przez pierwsze lata zaleca się okrywanie podstawy rośliny oraz ściółkowanie ziemi wokół. Przez pierwsze lata wyprowadzamy pień i boczne gałęzie wisterii, a w kolejnych latach przeprowadzamy cięcie najdłuższych pędów do wys. 5-6 pąków, a te słabsze do wys. 2-3 pąków.

Pnącze polecane do sadzenia przy różnych podporach, np. altanach, pergolach, drzewach, płotach, itp. Duże okazy tworzą oszałamiający efekt deszczu kwiatów, świetnie nadają się do zakrywania nieestetycznych miejsc, murów, słupów, itp., tworzą również doskonałe siedlisko do budowy gniazd dla małych ptaków.

 

Nazwa łacińska Wisteria sinensis 'Caroline'
Pokrój pnącze
Docelowa wysokość od 8 do 10 m
Tempo wzrostu roślina szybkorosnąca
Kolor liści/igieł zielone
Barwa kwiatów fioletowe, niebieskawe
Kwitnienie maj
Stanowisko słoneczne
Wymagania glebowe gleba żyzna, wilgotna, odczyn lekko kwaśny lub neutralny
Mrozoodporność -20 °C
Zimozieloność nie
Zastosowanie ogrody przydomowe, pnącze na pergole, kraty, ogrodzenia, parki, kompozycje naturalistyczne
Informacje dodatkowe przyjemnie pachnące kwiaty

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej