Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Imperata cylindryczna Red Baron
Imperata cylindryczna Red BaronImperata cylindryczna Red BaronImperata cylindryczna Red BaronImperata cylindryczna Red BaronImperata cylindryczna Red BaronImperata cylindryczna Red Baron

Imperata cylindryczna Red Baron

Imperata cylindrica 'Red Baron'

  • Dostępność: niedostępny
  • 14,99 zł

  • Netto: 13,88 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AImperata
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Imperata cylindryczna Red Baron
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wolnorosnąca odmiana trawy rozłogowej, osiągająca wysokość około 50 cm. Charakterystyczna ze względu na swoją czerwoną barwę. Młode liście mają czerwoną barwę, rozciągającą się od wierzchołka do mniej więcej połowy blaszki. W ciągu sezonu wybarwiają się coraz mocniej, aż do purpury jesienią. Kwiaty białe, niepozorne, pojawiają się rzadko w naszym klimacie. Trawa ta świetnie sprawdzi się na dużych rabatach, obwódkach i skalniakach. Można ją uprawiać (oraz zimować) również w donicy.

Imperata rośnie dobrze na glebach żyznych i wilgotnych, odpowiednio zdrenowanych. Ze względu na swoją wyrazistą, ciemną barwę powinna być sadzona na stanowiskach nasłonecznionych - w miejscach zacienionych będzie słabiej się wybarwiać. Ze względu na wrażliwość na niską temperaturę zaleca się okrywanie roślin na zimę.

 

Nazwa łacińskaImperata cylindrica 'Red Baron'
Pokrójkępiasty
Docelowa wysokośćod 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełwielobarwne, pstre lub obrzeżone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-18 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, roślina okrywowa, rabaty, pojemniki, w grupach

Napisz opinię