Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja ogrodowa White Delight
Hortensja ogrodowa White DelightHortensja ogrodowa White Delight

Hortensja ogrodowa White Delight

Hydrangea macrophylla 'White Delight'

  • 36,00 zł

  • Netto: 33,33 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 36 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
15-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja ogrodowa White Delight
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Odmiana hortensji ogrodowej o zwartym, kulistym pokroju, która zachwyca barwą i rozmiarem kwiatostanów. Śnieżnobiałe kwiaty pojawiają się od czerwca do października, osiąga około 1,3 m wysokości.  Liście ciemnozielone, wyrastają z grubych, sztywnych pędów, opadają na zimę. Idealnie nadaje się do małych ogrodów oraz do sadzenia w pojemnikach, na tarasy, balkony. Kwitnie na pędach dwuletnich!

Stanowisko i uprawa

Hortensja ogrodowa preferuje stanowiska półcieniste, na których obficiej kwitnie. Najlepiej rośnie na glebach lekko kwaśnych, żyznych i wilgotnych. W czasie długich okresów suszy, należy ją systematycznie podlewać. Pąki kwiatowe zawiązują się pod koniec lata, dlatego ważne jest, aby nie przycinać krzewów jesienią i wiosną, ponieważ wówczas nie zakwitną. Cięcie możemy wykonać po kwitnieniu, usuwając martwe i cienkie pędy oraz stare kwiatostany. Roślinę warto zabezpieczyć na zimę agrowłókniną bądź kopczykiem z liści, kory lub ziemi. Rośliny trzymane w donicy można schować na zimę do nieogrzewanego pomieszczenia.

Nazwa łacińskaHydrangea macrophylla 'White Delight'
Pokrójkulisty
Docelowa wysokość1,3 m
Docelowa szerokość1,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielony
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskopółcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-26 ºC
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, pojemniki, kwiaty cięte, suche bukiety, w grupach, soliter (pojedynczo)

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej