Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Hortensja ogrodowa Curly® Sparkle Blue Purple PBR
  • Hortensja ogrodowa Curly® Sparkle Blue Purple PBR
  • Hortensja ogrodowa Curly® Sparkle Blue Purple PBR
  • Hortensja ogrodowa Curly® Sparkle Blue Purple PBR
  • Hortensja ogrodowa Curly® Sparkle Blue Purple PBR

Hortensja ogrodowa Curly® Sparkle Blue Purple PBR

Hydrangea macrophylla Curly® Sparkle Blue Purple 'H213901' PBR

  • 29,00 zł

  • Netto: 26,85 zł
  • Cena w punktach: 725
  • Zaloguj się, aby otrzymać 26 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Nowość!

Urocza odmiana hortensji ogrodowej o karbowanych kwiatach, obok której ciężko przejść obojętnie. Pokrój kulisty, dorasta do ok. 1 m wysokości i podobnej szerokości. Liście ciemnozielone, błyszczące, wyrastają z grubych, sztywnych pędów, utrzymują się na krzewie przez cały rok. Największą atrakcją krzewu są duże, kuliste kwiaty, składające się z grubych, skórzastych płatków o pofalowanych brzegach, z niebieskawych oczkiem pośrodku. Kwitnie na pędach dwuletnich od lipca do września. Kolor kwiatów zmienny, od różowego do fioletowo-niebieskiego w zależności od kwasowości podłoża i nawożenia. Idealnie nadaje się do małych ogrodów oraz do sadzenia w pojemnikach, na tarasy, balkony.

Na odcień kwiatów hortensji ogrodowych duży wpływ ma odczyn podłoża. Jeśli gleba jest kwaśna, kwiaty będą miały mocniejszy, niebieski kolor. Jeśli mniej kwaśna, kwiaty będą jasnoniebieskie, fioletowe, aż do różowego. Zbyt wysoka zasadowość gleby może być przyczyną wystąpienia chlorozy na liściach. Odpowiednie wartości pH dla odmian niebieskich hortensji to 4, a dla odmian różowych i czerwonych 6,5.

Hortensja ogrodowa preferuje stanowiska półcieniste, na których obficiej kwitnie. Najlepiej rośnie na glebach lekko kwaśnych, żyznych i wilgotnych. W czasie długich okresów suszy, należy ją systematycznie podlewać. Pąki kwiatowe zawiązują się pod koniec lata, dlatego ważne jest, aby nie przycinać krzewów jesienią i wiosną, ponieważ wówczas nie zakwitną. Cięcie możemy wykonać po kwitnieniu, usuwając martwe i cienkie pędy oraz stare kwiatostany. Roślinę warto zabezpieczyć na zimę agrowłókniną bądź kopczykiem z liści, kory lub ziemi. Rośliny trzymane w donicy można schować na zimę do nieogrzewanego pomieszczenia.

Nazwa łacińskaHydrangea macrophylla Curly® Sparkle Blue Purple 'H213901' PBR
Pokrójkulisty
Docelowa wysokość1 m
Docelowa szerokość1 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielony
Barwa kwiatówodcienie różu, niebieskiego i fioletu
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskopółcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, pojemniki, kwiaty cięte, suche bukiety, w grupach, soliter (pojedynczo)

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej