Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Trzcinnik krótkowłosowy
Trzcinnik krótkowłosowyTrzcinnik krótkowłosowyTrzcinnik krótkowłosowyTrzcinnik krótkowłosowyTrzcinnik krótkowłosowyTrzcinnik krótkowłosowy

Trzcinnik krótkowłosowy

Calamagrostis brachytricha

  • 14,00 zł

  • Netto: 12,96 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 14 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACalamagrostis
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Trzcinnik krótkowłosowy
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Trzcinnik krótkowłosy to efektowna trawa ozdobna tworząca duże kępy. Dorasta do ok. 70 cm, podczas kwitnienia osiąga ok. 120 cm wysokości. Liście zielone, lśniące, wąskie, jesienią zmieniają kolor na żółto-beżowy. Kwiatostany dł. 10-30 cm, dekoracyjne również zimą, pojawiają się w połowie sierpnia, są na początku purpurowo-czerwonawe, gdy przekwitają zmieniają kolor na srebrzystoszary.

Trzcinnik to roślina łatwa w uprawie. Preferuje gleby przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Roślina polecana do ogrodów przydomowych, na rabaty, do kompozycji naturalistycznych, a także do uprawy w pojemniku. Gęstość sadzenia 7 szt/m2. Kwiatostany znakomicie nadają się na żywe lub suche bukiety.

Nazwa łacińskaCalamagrostis brachytricha
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełjasnozielone
Barwa kwiatówczerwonawe, srebrzystoszare
Kwitnieniesierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna, podłoże umiarkowanie wilgotne
Mrozoodporność-31 °C
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, parki, kompozycje naturalistyczne, do uprawy w donicy, kwiaty cięte, suche bukiety

Napisz opinię

Produkty powiązane