Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Rozplenica japońska Viridescens
Rozplenica japońska ViridescensRozplenica japońska ViridescensRozplenica japońska ViridescensRozplenica japońska ViridescensRozplenica japońska Viridescens

Rozplenica japońska Viridescens

Pennisetum alopecuroides 'Viridescens'

 • Promocja:

  17,99 zł

  Stara cena:

  22,00 zł

  Oszczędzasz:

  18%

 • Netto: 16,66 zł
 • Zaloguj się, aby otrzymać 22 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2024-03-04.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
30-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APennisetum
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Rozplenica japońska Viridescens
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ciekawa odmiana piórkówki dorastająca do ok. 50 - 60 cm wysokości (w trakcie kwitnienia osiąga ok. 100cm). Liście są ciemnozielone, wąskie, lekko przewieszające się. Jesienią zmieniają barwę na żółtą, a następnie na beżową. Kwiatostany pojawiają się w drugiej połowie lata – od sierpnia aż do końca okresu wegetacyjnego. Kwiaty są ciemne o barwie ciemnopurpurowej, a nawet czarnej. Trawa kwitnie długo i efektownie.

Preferuje gleby żyzne, umiarkowanie wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych, osłoniętych od silnego wiatru. Rozplenica 'Viridescens' jest mrozoodporna jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem białą agrowłókniną. 

Rozplenice polecane są do ogrodów przydomowych, skalnych, orientalnych, a także na wrzosowiska i małe rabaty. Do sadzenia pojedynczo lub w grupach. Świetnie sprawdzają się w uprawie w pojemnikach do ozdoby tarasu, czy balkonu (należy wtedy zapewnić odpowiednią ilość wody i nie dopuścić do przesuszenia bryły korzeniowej). Nadają się na kwiaty cięte i suche bukiety.

Nazwa łacińskaPennisetum alopecuroides 'Viridescens'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość50 - 60cm
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone, jesienią żółto-pomarańczowe
Barwa kwiatówczarne, purpurowe
Kwitnieniesierpień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-24°C

Napisz opinię

Produkty powiązane