Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Różanecznik Patty Bee
Różanecznik Patty BeeRóżanecznik Patty BeeRóżanecznik Patty BeeRóżanecznik Patty Bee

Różanecznik Patty Bee

Rhododendron 'Patty Bee'

  • Dostępność: niedostępny
  • 25,00 zł

  • Netto: 23,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Średnica
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARhododendron
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Różanecznik Patty Bee
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zimozielony, niski krzew o zwartym, poduszkowatym pokroju. W wieku 10 lat osiąga około 0,3 m wysokości i 0,6 m szerokości. Liście drobne, ciemnozielone, eliptyczne. Jest to jedna z najpopularniejszych i najcenniejszych odmian żółtego różanecznika. Kwiaty stosunkowo duże (do 3,5 cm średnicy), czystożółte, lekko pofalowane na brzegach, zebrane w kwiatostany na szczytach pędów. Kwitnie bardzo obficie w maju. Odmiana karłowa, idealnie nadaje się do małych ogrodów przydomowych, na skalniaki, wrzosowiska, a także do ogrodów japońskich.

Różaneczniki powinniśmy sadzić na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0), lekko wilgotnej (możemy również zakupić specjalne podłoże do różaneczników w większości sklepów ogrodniczych). Najlepiej wybierać stanowiska półcieniste, osłonięte od wiatru. Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Możemy je z powodzeniem uprawiać również w donicach. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Patty Bee'
Pokrójpoduszkowaty
Docelowa wysokość30 cm
Docelowa szerokość60 cm
Tempo wzrosturoślina wolno rosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówżółte
Kwitnieniekwiecień, maj
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-24 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, skalniki, wrzosowiska, rabaty, uprawa pojemnikowa, nasadzenia grupowe

Napisz opinię

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty