Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Sezon zimowy 2017/2018

Drodzy Klienci,

Dzień 4 grudnia jest ostatnim dniem wysyłki roślin w tym sezonie. Wszystkie rośliny zamówione po 4 grudnia będą realizowane wiosną 2018 roku.  Dokładna data wznowienia wysyłki roślin (marzec 2018) będzie zależna od wiosennych warunków pogodowych.

Wszystkie inne produkty z naszego sklepu są wysyłane na bieżąco w okresie zimowym.

Różanecznik 'Intrifast'

  • Dostępność: 250 sztuk
  • Doniczka: 2-litrowa
  • Wiek: 2 lata
  • Wysokość: 10 cm

  • 16,00 złWiek sadzonki:
2 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
10 cm
karłowy rododendron fioletowy intrifast sadzonka cena
zdjęcie wykonane w czerwcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Miniaturowa odmiana różanecznika o zwartym pokroju. Tworzy gęstą kopułę o wysokości około 30 cm i szerokości 60 cm. Krzew o bardzo zwartym i poduszkowatym pokroju. Liście drobne, srebrzysto-zielone, bardzo dekoracyjne, zimą efektownie przebarwiają się na bardziej niebieski kolor. Kwiaty w odcieniach niebieskiego oraz fioletu, nieduże (średnica około 2,4 cm), zebrane po kilka sztuk na końcach gałązek. Pojawiają się bardzo obficie w kwietniu i utrzymują na krzewie do maja.

Różaneczniki powinniśmy sadzić na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0), lekko wilgotnej (możemy również zakupić specjalne podłoże do różaneczników w większości sklepów ogrodniczych). Najlepiej wybierać stanowiska półcieniste, osłonięte od wiatru.

Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Możemy je z powodzeniem uprawiać również w donicach. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

Odmiana karłowa, idealnie nadaje się do małych ogrodów przydomowych, na skalniaki, wrzosowiska, a także do ogrodów japońskich.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Produkty powiązane