Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Różanecznik gęsty (impeditum)
Różanecznik gęsty (impeditum)Różanecznik gęsty (impeditum)Różanecznik gęsty (impeditum)Różanecznik gęsty (impeditum)

Różanecznik gęsty (impeditum)

Rhododendron impeditum

  • Dostępność: niedostępny
  • 28,00 zł

  • Netto: 25,93 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 28 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Średnica
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARhododendron
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Różanecznik gęsty (impeditum)
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zimozielony krzew o zwartym, poduszkowatym pokroju. Osiąga w wieku 10 lat około 40 cm wysokości i 80 cm szerokości. Liście srebrzystozielone, podłużne i błyszczące, przyjemnie pachnące po roztarciu. Kwiaty drobne, w kolorze niebieskim lub fioletowym, zebrane w kwiatostany na czubkach pędów. Kwitnie obficie i niezawodnie w kwietniu i maju. Odmiana karłowa, idealnie nadaje się do małych ogrodów przydomowych, na skalniaki, wrzosowiska, a także do ogrodów japońskich.

Stanowisko i uprawa

Różaneczniki powinniśmy sadzić na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0), lekko wilgotnej (możemy również zakupić specjalne podłoże do różaneczników w większości sklepów ogrodniczych). Najlepiej wybierać stanowiska półcieniste, osłonięte od wiatru. Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Możemy je z powodzeniem uprawiać również w donicach. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

Nazwa łacińskaRhododendron impeditum
Pokrójpółkulisty
Docelowa wysokość40 cm
Docelowa szerokość80 cm
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówfioletowe
Kwitnieniekwiecień, maj
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, rabaty, w grupach

Napisz opinię

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty