0
Sprawdź!

Azalie i Różaneczniki

Rhododendron L. (różanecznik azalia, rododendron) to jedne z najczęściej uprawianych krzewów ozdobnych. Odmiany o dużych, zimozielonych, skórzastych liściach nazywa się pospolicie różanecznikami lub rododendronami, natomiast odmiany o miękkich, delikatnych liściach, zrzucanych częściowo na zimę, nazywa się azaliami. Ich największą zaletą są duże kwiatostany zebrane w baldachrona. Kwitną długo i obficie, zasługując na szczególną uwagę i wyjątkowe miejsce w naszych ogrodach. Czytaj więcej...

sadzonki azalii japońskich

Jedna z obowiązkowych pozycji w ogrodzie! Jeśli nie mamy zbyt duzo miejsca w ogrodzie, a chcemy zapełnić go kwiatami, wybierzmy właśnie odmiany azalii japońskich. Są karłowe, kwitną bardzo obficie i lepiej radzą sobie w pełnym słońcu niż różaneczniki. Zdobią ogród również zima, ponieważ nie zrzucają liści.

azalia wielkokwiatowa - duży krzew, mała cena

Klasyczne, duże azalie o jak sama nazwa wskazuje - wielkich kwiatach, zebranych w przeróżne kształty i barwy. Są mało wymagające, prawie nigdy nie wymarzają, rosną dobrze zarówno w półcieniu, jak i w pełnym słońcu. Wprowadzają wyraźny, kolorystyczny akcent, osiagają wysokość do 1,5 m.

różaneczniki (rododendrony) - sprzedaż wysyłkowa

Ciemnozielone, skórzaste liście i duże, kuliste kwiatostany. Jedne z najpopularniejszych i zarazem najpiękniejszych roślin. Niektóre odmiany potrafią osiągnąć znaczne rozmiary. Nie lubią rosnąć w pełnym słoncu. Z uwagi na płytki system korzeniowy nie ma problemu z przesadzaniem nawet starych okazów.

Azalia japońska 'Estrella' C2

Karłowy krzew o gęstych pędach i półkulistym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 40 cm wysokości i 60 cm szerokości. Liście drobne, soczyście..

15,00 zł

Azalia japońska 'Georg Arends' C2

Karłowy krzew o rozłożystych pędach i luźnym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 0,8 m wysokości i 1 m szerokości. Liście drobne, zielone i m..

15,00 zł

Azalia japońska 'Gislinde' C2

Karłowy krzew o spłaszczonym, nieregularnym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 40 cm wysokości i 60 cm szerokości. Liście drobne, ciemnoziel..

15,00 zł

Azalia japońska 'Herbert' C2

Karłowy krzew o rozłożystych pędach i zwartym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 0,8 m wysokości. Liście drobne, ciemnozielone i matowe, poł..

15,00 zł

Azalia japońska 'Kirstin' C2

Karłowy krzew o gęstych pędach i półkulistym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 50 cm wysokości i 70 cm szerokości. Liście drobne, soczyście..

15,00 zł

Azalia japońska 'Tornella' C2

Karłowy krzew o półkulistym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 0,4 m wysokośći i 0,8 m szerokości. Posiada ciemnozielone, błyszczące liśc..

15,00 zł

Azalia wielkokwiatowa 'Christopher Wren' C3

Krzew o sztywnych pędach i rozłożystym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 1,5 m wysokości oraz 1 m szerokości. Liście podłużne, soczysto-zie..

21,90 zł

Azalia wielkokwiatowa 'Feuerwerk' C3

Krzew o sztywnych pędach i luźnym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 1,5 m wysokości oraz 1 m szerokości. Liście z delikatnymi włoskami, cie..

21,90 zł

Azalia wielkokwiatowa 'Gibraltar' C3

Krzew o sztywnych pędach i rozłożystym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 1,6 m wysokości oraz 1,8 m szerokości. Liście soczysto-zielone, op..

21,90 zł

Azalia wielkokwiatowa 'Homebush' C3

Krzew o sztywnych pędach i luźnym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 1,5 m wysokości oraz 1,3 m szerokości. Liście eliptyczne, soczystozielo..

21,90 zł

Azalia wielkokwiatowa 'Juanita' C3

Krzew o sztywnych pędach i rozłożystym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 1,4 m wysokości oraz 1,6 m szerokości. Liście ciemnozielone. Jesie..

21,90 zł

-12%
Azalia wielkokwiatowa 'Oxydol' C3

Krzew o sztywnych pędach i krzaczastym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 1,2 m wysokości oraz 1,4 m szerokości. Liście duże, ciemnozielone...

21,90 zł 25,00 zł

Różanecznik 'Alfred' C3

Zimozielony krzew o krzaczastym pokroju, osiągający w wieku 10 lat 1,5 m wysokości. Pędy wzniesione, liście grube, podłużne, w kolorze ciemnozielo..

25,00 zł

Różanecznik 'Astrid' C3

Zimozielony krzew o zwartym, poduszkowatym pokroju. Dorasta do około 1 m wysokości i 1,4 m szerokości. Liście podłużne, błyszczące oraz ciemnoz..

25,00 zł

Różanecznik 'Gartendirektor Rieger' C3

Zimozielony krzew, osiągający w wieku 10 lat około 1,4 m wysokości oraz 1,7 m szerokości. Pędy gęste, rozkrzewione, liście ciemnozielone i błyszcz..

25,00 zł

Różanecznik 'Goldkrone' C3

Zimozielony krzew o poduszkowatym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 0,8 m wysokości oraz 1 m szerokości. Pędy gęste, liście prawie eliptycz..

25,00 zł

Różanecznik 'Nishan' C3

Zimozielony krzew, osiągający w wieku 10 lat około 1,2 m wysokości. Pędy gęste, liście eliptyczne, ciemnozielone. Kwiaty w kolorze śnieżnej bie..

25,00 zł

Różanecznik 'Percy Wiseman' C3 E

Zimozielony krzew o spłaszczonym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 1 m wysokości oraz 1,4 m szerokości. Pędy gęste, liście podłużne, ciemno..

25,00 zł

Wyświetlono: 1 do 18 z 22 (2 stron)