0
Sprawdź!

Azalia japońska 'Georg Arends'

  • Dostępność: 54 sztuk
  • Doniczka: 2-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 20 cm

  • 15,00 złazalia japonska georg arends sadzonki cena

Karłowy krzew o rozłożystych pędach i luźnym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 0,8 m wysokości i 1 m szerokości. Liście drobne, zielone i matowe, nie opadają na zimę.

Kwiaty duże, w kolorze purpurowoczerwonym z ciemniejszym wzorkiem na górnym płatku. Zebrane w efektowne kwiatostany na szczytach pędów. Kwitnie obficie w maju i czerwcu.

Azalie japońskie preferują kwaśne i przepuszczalne podłoże (pH 3,5 – 4,5) – dobrze sprawdzi się mieszanka kwaśnego torfu lub ziemi kompostowanej, odrobiny piasku oraz kory. Teren wokół krzewu warto wyściółkowac korą. Cechują się dobrą mrozoodpornością, aczkolwiek na stanowiskach otwartych, narażonych na silne podmuchy wiatru, warto je okryć na zimę (stosując agrowłókninę lub gałęzie drzew iglastych). W przeciwieństwie do niektórych różaneczników dobrze radzą sobie w pełnym słońcu i ich liście nie ulegają poparzeniom. Mogą rosnąć również w półcieniu.

Efektownie prezentują się posadzone zarówno pojedynczo, jak i w grupie, w towarzystwie innych roślin wrzosowatych – różaneczników, azalii, wrzosów. Ze względu na kompaktowe wymiary idealnie pasują do małych ogrodów. Nadają się do uprawy w donicach (mogą zimować w donicy, w nieogrzewanych pomieszczeniach).

azalie japonskie odmiany

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane