Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Pieris Mountain Fire

Pieris japonica 'Mountain Fire'

  • 15,00 zł

  • Netto: 13,89 zł
  • Cena w punktach: 375
  • Zaloguj się, aby otrzymać 13 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2022-04-25.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Zimozielony krzew o karłowym, zwartym pokroju. Po 10 latach osiąga ok. 1 - 1,2 m wysokości. Liście są skórzaste, ciemnozielone i błyszczące, a od spodu matowe. Młode wiosenne przyrosty mają intensywnie karminowoczerwony kolor, a następnie zmieniają barwę na zieloną. Kwiaty pojawiają się w kwietniu. Kształtem przypominają dzwoneczki, koloru białego, zebrane w wiechowate kwiatostany. Kwitnie dosyć obficie

Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Podłoże powinno być kwaśne (tak jak w przypadku rododendronów i azalii), umiarkowanie wilgotne i próchniczne. Odmianę zaleca się sadzić w miejscu zacisznym i osłoniętym, a na zimę zabezpieczyć słomą lub agrowłókniną. W przypadku uprawy w donicy, zleca się przezimować roślinę w nieogrzewanym pomieszczeniu.

Obfite kwitnienie i pięknie wybarwione liście sprawiają, że pieris japonica Mountain Fire jest niezwykłym elementem każdego ogrodu. Świetnie nadaje się na wrzosowiska w towarzystwie azalii i rododendronów lub w spokojnym zakątku ogrodu. Nadaje się również do uprawy w donicach i pojemnikach.  Do sadzenia pojedynczo jak i w grupach.

Nazwa łacińska Pieris japonica 'Mountain Fire'
Pokrój krzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokość od 1 do 2 m
Tempo wzrostu wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł ciemnozielone, czerwone, purpurowe
Barwa kwiatów białe
Kwitnienie kwiecień, maj
Stanowisko słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe podłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność -21 °C
Zimozieloność tak
Zastosowanie ogrody przydomowe, wrzosowiska, ogrody skalne, pojemniki

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej