Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Różanecznik Bohlken's Lupinenberg
Różanecznik Bohlken's LupinenbergRóżanecznik Bohlken's LupinenbergRóżanecznik Bohlken's LupinenbergRóżanecznik Bohlken's LupinenbergRóżanecznik Bohlken's Lupinenberg

Różanecznik Bohlken's Lupinenberg

Rhododendron 'Bohlken`s Lupinenberg'

  • Dostępność: niedostępny
  • 40,00 zł

  • Netto: 37,04 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 40 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
4-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARhododendron
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Różanecznik Bohlken's Lupinenberg
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zimozielony krzew z grupy Yakushimanum o płaskokulistym, zwartym pokroju, osiągający w wieku 10 lat ok 70 cm wysokości oraz 120 cm szerokości. Liście grube, podłużne, w kolorze ciemnozielonym. Kwiaty duże (średnica ok. 7 cm), fioletowe z białym dnem, z delikatnym nakrapianym wzorkiem na górnym płatku, o mocno pofalowanych brzegach płatków. Zebrane są po 9-15 sztuk w kuliste kwiatostany na szczytach pędów. Kwitnie niezawodnie i obficie w maju i czerwcu.

Stanowisko i uprawa

Różaneczniki powinniśmy sadzić na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0), lekko wilgotnej (możemy również zakupić specjalne podłoże do różaneczników w większości sklepów ogrodniczych). Najlepiej wybierać stanowiska półcieniste, osłonięte od wiatru.

Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Możemy je z powodzeniem uprawiać również w donicach. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Bohlken`s Lupinenberg'
Pokrójkulisty
Docelowa wysokośćdo 1 m
Docelowa szerokość1,2 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówfioletowe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskopółcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność- 22 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, wrzosowiska, rabaty, soliter, nasadzenia grupowe

Napisz opinię

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty