Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Różanecznik Kalinka
Różanecznik KalinkaRóżanecznik KalinkaRóżanecznik Kalinka

Różanecznik Kalinka

Rhododendron 'Kalinka'

  • 42,00 zł

  • Netto: 38,89 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 42 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARhododendron
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Różanecznik Kalinka
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Różanecznik z grupy Yakushimanum. Zimozielony krzew o zwartym, półkulistym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 1 m wysokości i 1,4 m szerokości. Liście grube, podłużne, błyszczące, ciemnozielone, jaśniejsze od spodu, o delikatnie zawiniętych brzegach. Kwiaty w pąku czerwone, później różowo-rubinowe z żółtym wzorkiem na środkowym płatku, o lekko pofalowanych brzegach, zebrane w półkuliste kwiatostany na czubkach pędów. Kwitnie niezawodnie i obficie w maju i czerwcu. Odmiana polecana do sadzenia w małych ogrodach przydomowych, w ogrodach w stylu orientalnym, w miejscach zacienionych, w towarzystwie innych azalii, różaneczników i pozostałych roślin wrzosowatych.

Stanowisko i uprawa

Różaneczniki powinniśmy sadzić na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0), lekko wilgotnej (możemy również zakupić specjalne podłoże do różaneczników w większości sklepów ogrodniczych). Najlepiej wybierać stanowiska półcieniste, osłonięte od wiatru. Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Kalinka'
Pokrójpłaskokulisty
Docelowa wysokość1 m
Docelowa szerokość1,5
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskopółcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność- 20 °C (strefa 6B wg. USDA)
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, wrzosowiska, rabaty, soliter, nasadzenia grupowe

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty