Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Enkiant dzwonkowaty

http://www.flower-garden.pl/szkolka-roslin-koblanscy produkt polski

  • 17,00 zł  brutto

  • Netto: 15,74 zł


Wiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
20 cm
enkiant dzwonkowaty
zdjęcie wykonane w czerwcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Cenny krzew o wolnym tempie wzrostu i gęstym, nieregularnym pokroju. Osiąga około 2 m wysokości. Dekoracyjny zarówno z przebarwiających się jesienią liści, jak i drobnych, dzwonkowatych kwiatów, obficie pokrywających pędy w porze kwitnienia. Liście barwy zielonej, eliptyczne, jesienią przebarwiają się na pomarańczowo-czerwono. Kwiaty drobne, kremowo-białe, przechodzące w intensywny róż/czerwień na brzegach. Zebrane w duże grupy u nasady pędów. Kwitnienie jest bardzo obfite i zaczyna się w drugiej połowie maja.

Enkiant to krzew łatwy w uprawie, odporny na nasze warunki klimatyczne i z tego względu polecany do sadzenia na terenie całej Polski. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub półcienistych, na glebach wilgotnych i kwaśnych. Świetnie wygląda na wrzosowiskach lub w ogrodach w stylu japońskich, posadzony w towarzystwie różaneczników i azalii.

Nazwa łacińska: Enkianthus campanulatus
Pokrój: krzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość: od 2 do 3 m
Tempo wzrostu: wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł: ciemnozielone
Kwitnienie: maj
Mrozoodporność: -21 °C
Owocowanie: październik
Zastosowanie:
  • ogrody przydomowe
  • parki
  • ogrody wrzosowiskowe
  • ogrody orientalne
  • w grupach
Wymagania glebowe: gleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn kwaśny
Zimozieloność: nie
Informacje dodatkowe: atrakcyjne jesienne zabarwienie, pachnące kwiaty

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej