Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Enkiant dzwonkowaty

Enkianthus campanulatus

produkt polski

  • 17,00 zł

  • Netto: 15,74 zł

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, przybliżona data wysyłki: 2020-04-01.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Cenny krzew o wolnym tempie wzrostu i gęstym, nieregularnym pokroju. Osiąga około 2 m wysokości. Dekoracyjny zarówno z przebarwiających się jesienią liści, jak i drobnych, dzwonkowatych kwiatów, obficie pokrywających pędy w porze kwitnienia. Liście barwy zielonej, eliptyczne, jesienią przebarwiają się na pomarańczowo-czerwono. Kwiaty drobne, kremowo-białe, przechodzące w intensywny róż/czerwień na brzegach. Zebrane w duże grupy u nasady pędów. Kwitnienie jest bardzo obfite i zaczyna się w drugiej połowie maja.

Enkiant to krzew łatwy w uprawie, odporny na nasze warunki klimatyczne i z tego względu polecany do sadzenia na terenie całej Polski. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub półcienistych, na glebach wilgotnych i kwaśnych. Świetnie wygląda na wrzosowiskach lub w ogrodach w stylu japońskich, posadzony w towarzystwie różaneczników i azalii.

Nazwa łacińska Enkianthus campanulatus
Pokrój krzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość od 2 do 3 m
Tempo wzrostu wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł ciemnozielone
Kwitnienie maj
Owocowanie październik
Wymagania glebowe gleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn kwaśny
Mrozoodporność -21 °C
Zimozieloność nie
Zastosowanie
  • ogrody przydomowe
  • parki
  • ogrody wrzosowiskowe
  • ogrody orientalne
  • w grupach
Informacje dodatkowe atrakcyjne jesienne zabarwienie, pachnące kwiaty

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej