Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
 • Różanecznik Catawbiense Album
 • Różanecznik Catawbiense Album
 • Różanecznik Catawbiense Album
 • Różanecznik Catawbiense Album
 • Różanecznik Catawbiense Album
 • Różanecznik Catawbiense Album

Różanecznik Catawbiense Album

Rhododendron 'Catawbiense Album'

 • Dostępność: niedostępny
 • 30,00 zł

 • Netto: 27,78 zł
 • Cena w punktach: 750
 • Zaloguj się, aby otrzymać 27 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Zimozielony krzew osiągający w wieku 10 lat około 2 m wysokości przy 1,8 m szerokości. Pokrój wzniesiony, liście eliptyczne, barwy ciemnozielonej. Wytwarza piękne kwiaty, w pąku jasnoliliowe, później perłowo-białe, z kontrastowym, żółto-brązowym wzorkiem na górnym płatku. Kwiaty są zebrane po kilkanaście sztuk w kuliste kwiatostany na szczytach pędów. Kwitnienie rozpoczyna się pod koniec maja.

Różaneczniki powinniśmy sadzić na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0), lekko wilgotnej (możemy również zakupić specjalne podłoże do różaneczników w większości sklepów ogrodniczych). Najlepiej wybierać stanowiska półcieniste, osłonięte od wiatru.

Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Możemy je z powodzeniem uprawiać również w donicach. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Catawbiense Album'
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskopółcieniste, cieniste
Wymagania glebowepodłoże wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-31 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, wrzosowiska, rabaty, soliter, nasadzenia grupowe

Napisz opinię

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty