Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Różanecznik Hachmann's Charmant
Różanecznik Hachmann's CharmantRóżanecznik Hachmann's CharmantRóżanecznik Hachmann's CharmantRóżanecznik Hachmann's CharmantRóżanecznik Hachmann's Charmant

Różanecznik Hachmann's Charmant

Rhododendron 'Hachmann's Charmant'

  • 40,00 zł

  • Netto: 37,04 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 40 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
4-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARhododendron
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Różanecznik Hachmann's Charmant
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zimozielony krzew, osiągający w wieku 10 lat około 1,1 m wysokości oraz 1,3 m szerokości. Pędy wzniesione, liście podłużne, ciemnozielone oraz błyszczące. Wytwarza bardzo dekoracyjne, dwukolorowe kwiaty – białe z różowym marginesem oraz ciemnym wzorkiem na górnym płatku i pręcikami w kontrastowym, białym kolorze. Kwiaty są duże, zebrane w kuliste kwiatostany na szczytach pędów. Kwitnie obficie w maju i czerwcu.

Stanowisko i uprawa

Różaneczniki powinniśmy sadzić na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0), lekko wilgotnej (możemy również zakupić specjalne podłoże do różaneczników w większości sklepów ogrodniczych). Najlepiej wybierać stanowiska półcieniste, osłonięte od wiatru.

Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Możemy je z powodzeniem uprawiać również w donicach. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Hachmann's Charmant'
Pokrójkrzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokość1,5 m
Docelowa szerokość1,3 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe, różowe, wielobarwne
Stanowiskopółcieniste, cieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-24 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, wrzosowiska, rabaty, soliter, nasadzenia grupowe
Informacje dodatkoweodmiana nagrodzona złotym medalem na wystawie BUGA 1991 w Dortmundzie

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty