Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Różanecznik Peter Alan
Różanecznik Peter AlanRóżanecznik Peter AlanRóżanecznik Peter Alan

Różanecznik Peter Alan

Rhododendron 'Peter Alan'

  • 40,00 zł

  • Netto: 37,04 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 40 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
4-litrowy
Wysokość
30-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARhododendron
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Różanecznik Peter Alan
wygląd sadzonek w marcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zimozielony krzew o zwartym, płaskokulistym pokroju. W wieku 10 lat osiąga około 1,2 m wysokości oraz szerokość 1,3 m. Liście ciemnozielone, błyszczące, podłużne, nie opadają na zimę. Kwiaty fioletowe z wyraźnym, mocno kontrastowym, czarno-brązowym wzorkiem na górnym płatku, z fioletowymi pręcikami. Płatki kwiatów mają pofalowane brzegi. Kwiaty zebrane są po 16 sztuk w duże kwiatostany na szczytach pędów. Kwitnie bardzo obficie w maju i czerwcu. Odmiana polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych oraz na wrzosowiskach.

Stanowisko i uprawa

Różaneczniki powinny być sadzone na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0), umiarkowanie wilgotnej (możemy zakupić kwaśny torf, podłoże do roślin kwasolubnych, lub podłoże do rododendronów, dostępne w większości sklepów ogrodniczych). Na miejsce sadzenia najlepiej wybierać stanowiska półcieniste, osłonięte od wiatru. Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Możemy je z powodzeniem uprawiać również w donicach. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Peter Alan'
Pokrójpłaskokulisty
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Docelowa szerokość1,3 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówfioletowe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskopółcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, wrzosowiska, rabaty, soliter, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty