0
Sprawdź!

Różanecznik 'Astrid'

  • Dostępność: 61 sztuk
  • Doniczka: 3-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 20 cm

  • 25,00 złWiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
3-litrowa
Wysokość:
20 cm
rozanecznik astrid
zdjęcie wykonane w maju

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Zimozielony krzew o zwartym, poduszkowatym pokroju. Dorasta do około 1 m wysokości i 1,4 m szerokości.

Liście podłużne, błyszczące oraz ciemnozielone. Kwiaty w pięknym kolorze czerwieni, nie blakną na słońcu! Skupione w duże kule na końcach pędów. Kwitnie obficie w maju i czerwcu.

Różaneczniki powinniśmy sadzić na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0), lekko wilgotnej (możemy również zakupić specjalne podłoże do różaneczników w większości sklepów ogrodniczych). Najlepiej wybierać stanowiska półcieniste, osłonięte od wiatru.

Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Możemy je z powodzeniem uprawiać również w donicach. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

różanecznik sadzonki

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane