Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Turzyca Feather Falls®
Turzyca Feather Falls®Turzyca Feather Falls®Turzyca Feather Falls®Turzyca Feather Falls®Turzyca Feather Falls®Turzyca Feather Falls®

Turzyca Feather Falls®

Carex 'Feather Falls' PBR

  • 21,00 zł

  • Netto: 19,44 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 21 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
1,5-litrowy
Wysokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACarex
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Turzyca Feather Falls®
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnia trawa ozdobna o niskim wzroście, dwubarwnych liściach, atrakcyjnie przewieszających się. Pokrój kępiasty, płaskokulisty, dorasta do około 40 cm wysokości i 60 cm szerokości. Liście wąskie, długie, łukowato wygięte, zielone z wyraźnym białym brzegiem, atrakcyjne przez cały rok, zachowują swoją barwę przez całą zimę stanowiąc ładny kontrast na tle zimowego krajobrazu. Kwitnie w kwietniu wytwarzając ładne, żółte kłosy. Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo i w grupach, w ogrodach przydomowych, rabatach, na skalniakach, w pobliżu zbiorników wodnych (stawy, oczka wodne), w zestawieniu z innymi trawami ozdobnymi. Świetnie wygląda wsadzona do ładnej, ozdobnej donicy. Gęstość sadzenia na 1 m4-5 sztuk.

Preferuje gleby żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Jest to trawa mało wymagająca i odporna na mróz w zależności od lokalnych warunków stanowiskowych. W północno-wchodniej części Polski zaleca się okrywanie na zimę. Na wiosnę zaleca się niskie przycięcie całej rośliny, młode liście szybko odbijają z korzeni.

Nazwa łacińskaCarex 'Feather Falls' PBR
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość30-40 cm
Docelowa szerokość50-60 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone z białym brzegiem
Barwa kwiatówżółte
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanienasadzenia grupowe, do małych ogródków, kompozycje naturalistyczne, ogrody skalne, rabaty, w pojemniku

Napisz opinię

Produkty powiązane