Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Różanecznik Percy Wiseman
Różanecznik Percy WisemanRóżanecznik Percy WisemanRóżanecznik Percy WisemanRóżanecznik Percy WisemanRóżanecznik Percy Wiseman

Różanecznik Percy Wiseman

Rhododendron 'Percy Wiseman'

  • 42,00 zł

  • Netto: 38,89 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 42 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2024-03-20.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
4-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARhododendron
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Różanecznik Percy Wiseman
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zimozielony krzew o spłaszczonym pokroju, osiągający w wieku 10 lat około 1 m wysokości oraz 1,4 m szerokości. Pędy gęste, liście podłużne, ciemnozielone, Wytwarza bardzo dekoracyjne, 3-kolorowe kwiaty. W środku są lekko żółte, przechodząc w kremowo-białe z różowym marginesem na brzegach płatków. Posiadają brązowy wzorek na górnym płatku. Kwiaty są duże, zebrane w kuliste kwiatostany na szczytach pędów. Kwitnie obficie w maju i czerwcu.

Stanowisko i uprawa

Różaneczniki powinniśmy sadzić na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0), lekko wilgotnej (możemy również zakupić specjalne podłoże do różaneczników w większości sklepów ogrodniczych). Najlepiej wybierać stanowiska półcieniste, osłonięte od wiatru.

Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Możemy je z powodzeniem uprawiać również w donicach. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Percy Wiseman'
Pokrójkrzaczasty, wzniesiony
Docelowa wysokośćod 1 m do 1,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówróżowe, żółte, białe
Kwitnieniemaj - czerwiec
Stanowiskopółcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność- 25 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanie<ul><li>ogrody przydomowe </li><li>ogrody wrzosowiskowe </li><li>rabaty </li><li>soliter </li><li>w grupach</li></ul>

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty