Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Różanecznik Bengal
Różanecznik BengalRóżanecznik BengalRóżanecznik BengalRóżanecznik Bengal

Różanecznik Bengal

Rhododendron 'Bengal'

  • Dostępność: niedostępny
  • 40,00 zł

  • Netto: 37,04 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 40 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
4-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARhododendron
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Różanecznik Bengal
wygląd sadzonek w marcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zimozielony, karłowy krzew o zwartym pokroju. W wieku 10 lat dorasta do około 0,6 m wysokości przy 1,2 m szerokości. Liście zielone, podłużne i błyszczące. Kwiaty barwy czysto czerwonej, bardzo dekoracyjne, zebrane w kuliste kwiatostany na szczytach pędów. Kwitnie obficie na początku maja. Ze względu na kompaktowe rozmiary odmiana szczególnie polecana do małych ogrodów przydomowych oraz na wrzosowiska i skalniaki.

Stanowisko i uprawa

Różaneczniki powinniśmy sadzić na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0), lekko wilgotnej (możemy również zakupić specjalne podłoże do różaneczników w większości sklepów ogrodniczych). Najlepiej wybierać stanowiska półcieniste, osłonięte od wiatru. Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Możemy je z powodzeniem uprawiać również w donicach. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Bengal'
Pokrójpoduszkowaty
Docelowa wysokość60 cm
Docelowa szerokość120 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówczerwone
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskopółcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, wrzosowiska, rabaty, nasadzenia grupowe, uprawa w donicy

Napisz opinię

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty