Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Różanecznik Pearce's American Beauty
Różanecznik Pearce's American BeautyRóżanecznik Pearce's American BeautyRóżanecznik Pearce's American BeautyRóżanecznik Pearce's American Beauty

Różanecznik Pearce's American Beauty

Rhododendron 'Pearce's American Beauty'

  • Dostępność: niedostępny
  • 40,00 zł

  • Netto: 37,04 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 40 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
4-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARhododendron
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Różanecznik Pearce's American Beauty
wygląd sadzonek w marcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Zimozielony, rozłożysty krzew. Rośnie silnie, po 10 latach osiągając około 1,8 m wysokości oraz 1,6 m szerokości. Liście duże i błyszczące, barwy ciemnozielonej. Wytwarza bardzo efektowne kwiaty, dosyć duże, barwy rubinoworóżowej, z ciemniejszym, żółtawym rysunkiem na górnym płatku. Zebrane w kuliste kwiatostany na szczytach pędów. Kwitnienie jest bardzo obfite i odbywa się pod koniec maja i na początku czerwca.

Stanowisko i uprawa

Różaneczniki powinniśmy sadzić na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0), lekko wilgotnej (możemy również zakupić specjalne podłoże do różaneczników w większości sklepów ogrodniczych). Najlepiej wybierać stanowiska półcieniste, osłonięte od wiatru.

Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Możemy je z powodzeniem uprawiać również w donicach. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Pearce's American Beauty'
Pokrójkrzaczasty, wzniesiony
Docelowa wysokość2 m
Docelowa szerokość1,8 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówrubinowo-różowe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskopółcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-25 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody wrzosowiskowe, rabaty, soliter, w grupach

Napisz opinię

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty