0
Sprawdź!

Różanecznik 'Nishan'

  • Dostępność: 67 sztuk
  • Doniczka: 3-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 30 cm

  • 25,00 złWiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
3-litrowa
Wysokość:
30 cm
rozanecznik nishan
zdjęcie wykonane w październiku

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Zimozielony krzew, osiągający w wieku 10 lat około 1,2 m wysokości. Pędy gęste, liście eliptyczne, ciemnozielone.

Kwiaty w kolorze śnieżnej bieli, z czerwonym wzorkiem na górnym płatku. Kwiaty są duże, zebrane w kuliste kwiatostany na szczytach pędów. Kwitnie obficie w maju i czerwcu.

Różaneczniki powinniśmy sadzić na glebie przepuszczalnej, kwaśnej (pH 4.5 – 6.0), lekko wilgotnej (możemy również zakupić specjalne podłoże do różaneczników w większości sklepów ogrodniczych). Najlepiej wybierać stanowiska półcieniste, osłonięte od wiatru.

Ze względu na płytki system korzeniowy, nawet stare okazy różaneczników dają się przesadzić w inne miejsce, jeśli zachodzi taka potrzeba. Możemy je z powodzeniem uprawiać również w donicach. Cięcie powinniśmy ograniczyć do wiosennego wycinania martwych lub chorych pędów oraz usuwania przekwitniętych kwiatostanów.

odmiany różaneczników

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane