Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Jałowiec sabiński Tamariscifolia
Jałowiec sabiński TamariscifoliaJałowiec sabiński TamariscifoliaJałowiec sabiński TamariscifoliaJałowiec sabiński TamariscifoliaJałowiec sabiński Tamariscifolia

Jałowiec sabiński Tamariscifolia

Juniperus sabina 'Tamariscifolia'

  • 17,50 zł

  • Netto: 16,20 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 14 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Średnica
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AJuniperus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Jałowiec sabiński Tamariscifolia
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wolno rosnący, karłowy krzew płożący, rozrastający się do 2 metrów szerokości i zaledwie 30 cm wysokości. Igły szarozielone, drobne. Pędy ścielą się po ziemi, tworząc efektowny dywan iglasty (gęstość sadzenia: 2-3 szt/m2). Ciekawie komponuje się w ogródkach skalnych, otoczony kamieniami, żwirem i skałami, w połączeniu z ciekawymi odmianami innych krzewów  (najlepiej kontrastujących kolorystycznie) oraz w otoczeniu zbiorników wodnych. 

Jałowiec ma niskie wymagania glebowe. Rośnie praktycznie na każdej ogrodowej glebie. Jest odporny na mróz i rzadko choruje. Preferuje stanowisko słoneczne, może rosnąć również w półcieniu. Jest idealną rośliną okrywową.

 

Nazwa łacińskaJuniperus sabina 'Tamariscifolia'
Pokrójpłożący
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże piaszczyste, przeciętne ogrodowe, odczyn kwaśny/ lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-28 °C
Zimozielonośćzimozielony

Napisz opinię

Produkty powiązane