Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Jałowiec rozesłany Nana
Jałowiec rozesłany NanaJałowiec rozesłany NanaJałowiec rozesłany NanaJałowiec rozesłany NanaJałowiec rozesłany Nana

Jałowiec rozesłany Nana

Juniperus procumbens 'Nana'

  • 23,00 zł

  • Netto: 21,30 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 23 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Średnica
10-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AJuniperus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Jałowiec rozesłany Nana
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Odmiana o ścielących się pędach, z zielononiebieskimi igłami. W wieku 10 lat osiąga około 1,5 m szerokości i 20 cm wysokości. Pędy sztywne i gęste. Idealnie nadaje się do ogródków japońskich, wszelkich aranżacji minimalistycznych oraz na skalniaki. Posadzony na podwyższeniu efektownie przewiesza się w dół. Nadaje się również do uprawy w pojemnikach. Odmiana często wykorzystywana do tworzenia efektownych drzewek bonsai.

Jałowiec ma niskie wymagania glebowe. Rośnie praktycznie na każdej ogrodowej glebie. Jest odporny na mróz i rzadko choruje. Preferuje stanowisko słoneczne, może rosnąć również w półcieniu. Jest idealną rośliną okrywową.

 

Nazwa łacińskaJuniperus procumbens 'Nana'
Pokrójpłożący
Docelowa wysokośćod 0,1 m do 0,2 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca
Kolor liści/igiełzielone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa/piaszczysta, sucha/umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-21 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanie<p>ogrody przydomowe, roślina okrywowa, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, ogrody orientalne, pojemniki, w grupach</p>

Napisz opinię

Produkty powiązane