Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Jałowiec płożący Golden Carpet
Jałowiec płożący Golden CarpetJałowiec płożący Golden CarpetJałowiec płożący Golden CarpetJałowiec płożący Golden CarpetJałowiec płożący Golden CarpetJałowiec płożący Golden Carpet

Jałowiec płożący Golden Carpet

Juniperus horizontalis 'Golden Carpet'

  • 19,00 zł

  • Netto: 17,59 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 19 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Szerokość
20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AJuniperus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Jałowiec płożący Golden Carpet
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wolno rosnąca, płożąca odmiana, osiągająca około 10 cm wysokości i 1,2 m szerokości. Wyglądem i pokrojem przypominająca odmianę ‘Wiltonii’, różni się od niej kolorem igieł. Pędy o łagodnie opadających wierzchołkach, intensywnie żółte. Starsze okazy tworzą piękny, żółty dywan, szczelnie zakrywając podłoże. Aby uzyskać taki efekt, należy posadzić 3-4 sadzonki na m2.

Jałowiec ma niskie wymagania glebowe. Rośnie praktycznie na każdej ogrodowej glebie. Jest odporny na mróz i rzadko choruje. Preferuje stanowisko słoneczne, może rosnąć również w półcieniu. Idealnie nadaje się do ogródków japońskich, na skalniaki oraz jako roślina okrywowa. Posadzony na podwyższeniu, będzie efektownie przewieszał się, tworząc kaskadę.

Nazwa łacińskaJuniperus horizontalis 'Golden Carpet'
Pokrójpłożący
Docelowa wysokośćod 0,1 m do 0,2 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełżółte, złociste
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa/piaszczysta, sucha/umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-28 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanie<p>ogrody przydomowe, roślina okrywowa, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, pojemniki, w grupach</p>

Napisz opinię

Produkty powiązane