Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Jałowiec płożący Green Carpet
Jałowiec płożący Green CarpetJałowiec płożący Green Carpet

Jałowiec płożący Green Carpet

Juniperus communis 'Green Carpet'

  • Dostępność: niedostępny
  • 19,00 zł

  • Netto: 17,59 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 19 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Średnica
20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AJuniperus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Jałowiec płożący Green Carpet
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wolno rosnąca, płożąca odmiana osiągająca po 10 latach 10 cm wysokości i 1,5 m szerokości. Świetnie nadaje się jako roślina okrywowa, szczególnie na skalniaki i rabaty. Pędy miękkie z niekłującymi igłami. Wiosną jasnozielone, zimą zmieniają barwę na szarozieloną a pędy stają się lekko brunatne. 

Jałowce płożące mają niskie wymagania glebowe. Rosną praktycznie na każdej ogrodowej glebie. Są odporne na mróz i rzadko chorują. Jałowce płożące preferują stanowisko słoneczne, mogą rosnąć również w półcieniu. Są idealną rośliną okrywową (gęstość sadzenia: 3-4 szt/m2).

Nazwa łacińskaJuniperus communis 'Green Carpet'
Pokrójpłożący
Docelowa wysokośćod 0,1 m do 0,2 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełjasnozielone
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa/piaszczysta, sucha/umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-30 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanie<ul><li>ogrody przydomowe</li><li>roślina okrywowa</li><li>ogrody skalne</li><li>ogrody wrzosowiskowe</li><li>rabaty</li><li>pojemniki</li><li>w grupach</li></ul>

Napisz opinię