0
Sprawdź!

Jałowiec sabiński 'Tamariscifolia'

  • Dostępność: 69 sztuk
  • Doniczka: 3-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 30 cm

  • 12,00 złWiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
3-litrowa
Wysokość:
30 cm
jalowiec plozacy tamariscifolia
zdjęcie wykonane w sierpniu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 

Wolno rosnący, karłowy krzew płożący, rozrastający się do 2 metrów szerokości i zaledwie 30 cm wysokości. Igły szarozielone, drobne. Pędy ścielą się po ziemi, tworząc efektowny dywan iglasty (gęstość sadzenia: 2-3 szt/m2). 

Jałowiec ma niskie wymagania glebowe. Rośnie praktycznie na każdej ogrodowej glebie. Jest odporny na mróz i rzadko choruje. Preferuje stanowisko słoneczne, może rosnąć również w półcieniu. Jest idealną rośliną okrywową.

Ciekawie komponuje się w ogródkach skalnych, otoczony kamieniami, żwirem i skałami, w połączeniu z ciekawymi odmianami innych krzewów  (najlepiej kontrastujących kolorystycznie) oraz w otoczeniu zbiorników wodnych. 

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane