Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Jałowiec płożący Hughes

http://www.flower-garden.pl/szkolka-roslin-koblanscy produkt polski

  • 14,00 zł  brutto

  • Netto: 12,96 zł


Wiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
3-litrowa
Wysokość:
20 cm
jalowiec hughes
zdjęcie wykonane w czerwcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Płożący jałowiec, początkowo o pędach lekko wzniesionych, później pokładających się na ziemi, rosnący silnie. W wieku 10 lat osiąga rozmiary około 40 cm wysokości przy 2,5 m średnicy. Pędy zachodzą na siebie i są gęsto pokryte srebrzystymi igłami. Igły od góry srebrzystoniebieskie, od spodu zielone, mają bardzo ciekawy odcień. Dodatkowo jesienią zmieniają swoją barwę na lekko fioletową, co daje bardzo ciekawy efekt.

Jałowce to krzewy niewymagające w uprawie, bardzo tolerancyjne w stosunku do gleby i praktycznie mrozoodporne w naszym klimacie. Najlepiej rosną w pełnym słońcu, można je sadzić również w półcieniu.

Niska odmiana okrywowa, szczególnie polecana na skarby, trawniki, do tworzenia barwnych plam.

Nazwa łacińska: Juniperus horizontalis 'Hughes'
Pokrój: płożący
Docelowa wysokość: od 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrostu: roślina szybkorosnąca
Kolor liści/igieł: szare, niebieskawe, srebrzyste
Mrozoodporność: -30 °C
Zastosowanie:
  • ogrody przydomowe
  • roślina okrywowa
  • zieleń publiczna
  • roślina okrywowa
  • w grupach
Stanowisko: słoneczne
Wymagania glebowe: gleba piaszczysta/przeciętna ogrodowa, sucha/umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
Zimozieloność: tak

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej