Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Jałowiec płożący Zeal
Jałowiec płożący ZealJałowiec płożący Zeal

Jałowiec płożący Zeal

Juniperus communis 'Zeal'

  • 17,00 zł

  • Netto: 15,74 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 17 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Średnica
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AJuniperus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Jałowiec płożący Zeal
wygląd sadzonek w październiku
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nowa, rzadko spotykana i wolno rosnąca, płożąca odmiana jałowca osiągająca po 10 latach ok. 10 cm wysokości i 1 m szerokości. Świetnie nadaje się jako roślina okrywowa, szczególnie na skalniaki i rabaty. Pędy niebieskozielone, miękkie z niekłującymi igłami. Bardzo ciekawa odmiana dla kolekcjonerów.

Jałowce płożące mają niskie wymagania glebowe. Rosną praktycznie na każdej ogrodowej glebie. Są odporne na mróz i rzadko chorują. Jałowce płożące preferują stanowisko słoneczne, mogą rosnąć również w półcieniu. Są idealną rośliną okrywową (gęstość sadzenia: 3-4 szt/m2).

Nazwa łacińskaJuniperus communis 'Zeal'
Pokrójpłożący
Docelowa wysokość10 cm
Docelowa szerokość100 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa/piaszczysta, sucha/umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-28 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, zieleń publiczna, roślina okrywowa, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, rabaty, pojemniki

Napisz opinię

Produkty powiązane