Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Jałowiec płożący Wiltonii
Jałowiec płożący WiltoniiJałowiec płożący WiltoniiJałowiec płożący WiltoniiJałowiec płożący Wiltonii

Jałowiec płożący Wiltonii

Juniperus horizontalis 'Wiltonii'

  • 21,00 zł

  • Netto: 19,44 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 21 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Średnica
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AJuniperus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Jałowiec płożący Wiltonii
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Płożąca odmiana o silnym wzroście, osiągająca w wieku 10 lat około 10 cm wysokości i 2 m średnicy. Tworzy gęstą, niebieską plamę, szczelnie okrywając podłoże. Pędy wałeczkowate o łagodnie opadających wierzchołkach, rozkrzewione, w kolorze zielono-niebieskim, na zimę przybierają lekko fioletową barwę. Starsze okazy tworzą piękny, niebieski dywan. Aby uzyskać taki efekt, należy posadzić 2-3 sadzonki na m2.

Jałowiec ma niskie wymagania glebowe. Rośnie praktycznie na każdej ogrodowej glebie. Jest odporny na mróz i rzadko choruje. Preferuje stanowisko słoneczne, może rosnąć również w półcieniu. Idealnie nadaje się do ogródków japońskich, na skalniaki oraz jako roślina okrywowa. Posadzony na podwyższeniu, będzie efektownie przewieszał się, tworząc kaskadę.

Nazwa łacińskaJuniperus horizontalis 'Wiltonii'
Pokrójpłożący
Docelowa wysokośćod 0,1 m do 0,2 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełniebieskawe
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa/piaszczysta, sucha/umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-28 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanie<p>ogrody przydomowe, roślina okrywowa, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, pojemniki, w grupach</p>

Napisz opinię

Produkty powiązane