Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Jałowiec Suecica Aurea
  • Jałowiec Suecica Aurea
  • Jałowiec Suecica Aurea
  • Jałowiec Suecica Aurea

Jałowiec Suecica Aurea

Juniperus communis 'Suecica Aurea'

  • 17,00 zł

  • Netto: 15,74 zł
  • Cena w punktach: 425
  • Zaloguj się, aby otrzymać 15 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Wolno rosnąca, kolumnowa odmiana jałowca pospolitego, osiągająca w wieku 10 lat około 1,5 m wysokości. Igły żółtozłociste, później przebarwiają na żółtozielone.

Jałowiec ma niskie wymagania glebowe. Rośnie praktycznie na każdej ogrodowej glebie. Jest odporny na mróz i rzadko choruje. Preferuje stanowisko słoneczne, może rosnąć również w półcieniu.

Odmiana ‘Suecica Aurea’ dealnie nadaje się do jednokolorowych rabat. W towarzystwie innych iglastych krzewów będzie wyróżniać się intensywnym kolorem igieł. Dobrze wygląda sadzona wzdłuż murów i płotów. Nadaje się na nieformowane żywopłoty.

Nazwa łacińskaJuniperus communis 'Suecica Aurea'
Pokrójkolumnowy
Docelowa wysokośćod 1 do 1,5 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełzłocistożółte
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże piaszczyste, przeciętne ogrodowe, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-28 °C
Zimozielonośćzimozielony
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane