Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Miskant chiński Ferner Osten
Miskant chiński Ferner OstenMiskant chiński Ferner OstenMiskant chiński Ferner OstenMiskant chiński Ferner Osten

Miskant chiński Ferner Osten

Miscanthus sinensis 'Ferner Osten'

  • 12,99 zł

  • Netto: 12,03 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AMiscanthus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Miskant chiński Ferner Osten
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnia trawa ozdobna, tworząca zwarte kępy o wysokości do 1m, a w czasie kwitnienia do 1,8 m. Liście wąskie, zielone z wyraźnym kremowym paskiem na środku, przewieszają się w 3/4 wysokości. Jesienią barwa liście zmienia się na złocistą / pomarańczową. W sierpniu roślina wytwarza dekoracyjne wiechowate kwiatostany na długich pędach, wystające ponad kępą liści. Kwiaty są początkowo czerwonawe z białymi końcówkami, w miarę rozwoju przechodzą w kolor beżowy. Kwiatostany utrzymują się aż to wiosny. Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo i w grupach w ogrodach przydomowych, rabatach, na skalniakach, w pobliżu zbiorników wodnych (stawy, oczka wodne). Nadaje się również do uprawy w donicy. Kwiatostany po ścięciu można wykorzystywać do suchych bukietów. Gęstość sadzenia: 2-3 szt./m2 lub w rozstawie 1 m.

Miskant preferuje gleby żyzne, stale wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną. Wiosną trawę nisko ścinamy.

Nazwa łacińskaMiscanthus sinensis 'Ferner Osten'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość1 m (1,8 m z kwiatostanami)
Docelowa szerokość1 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełwielobarwne
Barwa kwiatówbeżowe, czerwone
Kwitnieniesierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-23 °C
Gęstość sadzenia2-3 szt./m2 lub w rozstawie 1 m
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, rabaty, skalniaki, zieleń miejska, w pobliżu zbiorników wodnych, nasadzenia grupowe, uprawa w donicy na balkonie lub tarasie, suche bukiety

Napisz opinię

Produkty powiązane