Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Miskant chiński Roter Pfeil
Miskant chiński Roter PfeilMiskant chiński Roter PfeilMiskant chiński Roter PfeilMiskant chiński Roter Pfeil

Miskant chiński Roter Pfeil

Miscanthus sinensis 'Roter Pfeil'

  • 22,00 zł

  • Netto: 20,37 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 19 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2024-03-04.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
50-100 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AMiscanthus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Miskant chiński Roter Pfeil
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Szybko rosnąca, wieloletnia trawa ozdobna, tworząca zwarte kępy osiągające około 1,8 m wysokości. Liście szerokie, w lecie efektownie wybarwione ma kolor czerwony i pomarańczowy, stanowią piękny kontrast na tle innych zielonych roślin. Miskant 'Roter Pfeil' wyróżnia się wśród innych miskantów ze względu a porę kwitnienia, która zaczyna się już w sierpniu. Kwiaty w kolorze purpurowo-czerwonym przekwitając zmieniają się w srebrzyste pióropusze, delikatne i przyjemne w dotyku. Wyrastają ponad wysoką kępę liści i utrzymują się na roślinie aż do wiosny.

Miskant preferuje gleby żyzne, stale wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną. Wiosną trawę nisko ścinamy.

Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo i w grupach (2-3 sztuki) w ogrodach przydomowych, rabatach, na skalniakach, w pobliżu zbiorników wodnych (stawy, oczka wodne). Nadaje się również do uprawy w donicy. Gęstość sadzenia na 1 m2-3 sztuki.

Nazwa łacińskaMiscanthus sinensis 'Roter Pfeil'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość1,8 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówczerwonawe, srebrzyste
Kwitnieniesierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-24 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane