Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Miskant chiński Herman Mussel
  • Miskant chiński Herman Mussel
  • Miskant chiński Herman Mussel
  • Miskant chiński Herman Mussel
  • Miskant chiński Herman Mussel
  • Miskant chiński Herman Mussel

Miskant chiński Herman Mussel

Miscanthus sinensis 'Herman Mussel'

  • 18,00 zł

  • Netto: 16,67 zł
  • Cena w punktach: 450
  • Zaloguj się, aby otrzymać 16 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Szybko rosnąca, wieloletnia trawa ozdobna, tworząca zwarte kępy osiągające ok 1,2-1,5m wysokości. Liście dość szerokie, ciemnozielone. Źdżbła przewieszają się w 3/4 wysokości tworząc piękną fontannę. Miskant 'Herman Mussel' zakwita późno - dopiero we wrześniu. Srebrzystobiałe kwiaty wyrastają ponad wysoką kępę liści (do 150cm wysokości razem z liśćmi) i utrzymują się na roślinie aż do wiosny.

Miskant preferuje gleby żyzne, stale wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Zimuje w gruncie, jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną. Wiosną trawę nisko ścinamy.

Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo i w grupach (2-3 sztuki) w ogrodach przydomowych, rabatach, na skalniakach, w pobliżu zbiorników wodnych (stawy, oczka wodne). Nadaje się również do uprawy w donicy. Gęstość sadzenia na 1 m2-3 sztuki.

Nazwa łacińskaMiscanthus sinensis 'Herman Mussel'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość1,2 - 1,5 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówsrebrzystobiałe
Kwitnieniewrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-24°C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane