Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Lilak Meyera Palibin NA PNIU 100cm
Lilak Meyera Palibin NA PNIU 100cmLilak Meyera Palibin NA PNIU 100cmLilak Meyera Palibin NA PNIU 100cmLilak Meyera Palibin NA PNIU 100cm

Lilak Meyera Palibin NA PNIU 100cm

Syringa meyeri 'Palibin'

  • 89,00 zł

  • Netto: 82,41 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 89 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
90-110 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ASyringa
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Lilak Meyera Palibin NA PNIU 100cm
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Miniaturowa odmiana lilaka, dorastająca do 1,2 m wysokości idealna do małych ogrodów. Liście błyszczące, w kolorze ciemnozielonym. Kwiaty w kształcie malutkich, lilioworóżowych trąbek, pojawiają się w maju i czerwcu – pięknie pachną! Miododajne, możemy się więc spodziewać owadów i motyli w naszych ogródkach. Cięte kwiaty można stosowac jako bukiety do wazonów bądź różnych wiązanek.

Stanowisko i uprawa

Lilak preferuje gleby umiarkowanie żyzne, przepuszczalne, również gliniaste. Nie lubi gleb kwaśnych. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, ale dobrze radzi sobie również w półcieniu. Odmiana w pełni mrozoodporna w naszym klimacie. Dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza. Cięcie wykonujemy po kwitnieniu, usuwając stare kwiatostany i skracając pędy. 

Nazwa łacińskaSyringa meyeri 'Palibin'
Pokrójpółkulisty
Docelowa wysokośćod 0,8 do 1,2 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówróżowe
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, żywopłot, rabaty, pojemniki, w grupach
Termin kwitnieniamaj, czerwiec

Napisz opinię

Produkty powiązane