Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Lilak pospolity Sensation DWUBARWNY
Lilak pospolity Sensation DWUBARWNYLilak pospolity Sensation DWUBARWNYLilak pospolity Sensation DWUBARWNYLilak pospolity Sensation DWUBARWNY

Lilak pospolity Sensation DWUBARWNY

Syringa vulgaris 'Sensation'

  • 26,00 zł

  • Netto: 24,07 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 26 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ASyringa
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Lilak pospolity Sensation DWUBARWNY
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Bardzo efektowna odmiana o rozłożystym pokroju. Dorasta do około 3 m wysokości jako krzew (można również wyprowadzić na niewielkie drzewko). Ma sercowate liście, barwy ciemnozielonej, lekko błyszczące. Kwiaty mocno wyróżniające się na tle innych lilaków - są dwukolorowe, fioletowe z białym brzegiem, zebrane w podłużne kwiatostany długości około 30 cm. Idealnie nadają się do wazonów. Kwitnienie odbywa się w maju i czerwcu

Lilak preferuje gleby umiarkowanie żyzne, przepuszczalne, również gliniaste. Nie lubi gleb kwaśnych. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, ale dobrze radzi sobie również w półcieniu. Jest odporny na mróz, dobrze znosi suszę i zanieczyszczenia miejskie. Cięcie wykonujemy po kwitnieniu, usuwając stare kwiatostany i skracając pędy. Odmiana polecana do małych ogrodów, a także na naturalne żywopłoty.

Nazwa łacińskaSyringa vulgaris 'Sensation'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokośćod 2 do 3 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówpurpurowe z białym brzegiem
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, gleba przeciętna ogrodowa, roślina tolerancyjna względem pH
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogródki przydomowe, nasadzenia parkowe, suche bukiety
Termin kwitnieniamaj

Napisz opinię

Produkty powiązane