Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Bez czarny Black Lace PBR
Bez czarny Black Lace PBRBez czarny Black Lace PBRBez czarny Black Lace PBRBez czarny Black Lace PBRBez czarny Black Lace PBR

Bez czarny Black Lace PBR

Sambucus nigra BLACK LACE 'Eva' PBR EU 13679

  • Dostępność: niedostępny
  • 27,00 zł

  • Netto: 25,00 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
1,5-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ASambucus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Bez czarny Black Lace PBR
wygląd sadzonek W listopadzie
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ozdobna odmiana czarnego bzu o atrakcyjnych walorach dekoracyjnych i krzaczastym pokroju. Rośnie jako duży krzew o łukowato wygiętych pędach, dorastając do ok. 3 m wysokości. Młode gałązki mają purpurową barwę, później kora jest szara. Liście o delikatnej budowie, błyszczące, ciemnopurpurowe (czasami niemal czarne), o charakterystycznym ostrym zapachu po przetarciu. Kwiaty drobne, różowe, skupione w talerzowate baldachgrona o średnicy mogącej dochodzić nawet do 20 cm. Są pachnące i miododajne - przyciągają motyle, pszczoły i inne pozyteczne owady. Kwitnienie zaczyna się na przełomie maja i czerwca. Od sierpnia do października dojrzewają owoce - niewielkie, czarne jagody, chetnie zjadane przez ptaki. Owoce czarnego bzu są jadalne i od lat używane w medycynie naturalnej. Zawierają wiele witamin, używa się ich do przetworów oraz jako dodatek do opotraw. Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo oraz w grupach, w dużych ogrodach, w parkach oraz na terenach zieleni miejskiej. W ogrodzie świetnie wygląda w kontrastowych kompozycjach z krzewuszkami, perukowcami i innymi roślinami liściastymi o intensywnie wybarwionych liściach.

Bez czarny to roślina niezbyt wymagająca, łatwa w uprawie. Preferuje gleby żyzne, próchniczne, o umiarkowanej wilgotności i odczynie zbliżonym do obojętnego. Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Liście najlepiej wybarwiają się na pełnym słońcu. Odmiana w pełni odporna na mróz. W sezonie wegetacyjnym wymaga dobrego odżywiania - najlepiej zasilać nawozem NPK z dodatkiem wapnia (zawierającym w składzie głównie azot, fosfor oraz potas).

Nazwa łacińskaSambucus nigra BLACK LACE 'Eva' PBR EU 13679
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość3 m
Docelowa szerokość2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnopurpurowe
Barwa kwiatówróżowe
Owocowaniesierpień, wrzesień, październik
Owocemałe i czarne jagody, jadalne
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, próchniczna, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna względem pH podłoża
Mrozoodporność-29 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, pojemniki, w grupach, owoce na przetwory
Termin kwitnieniaczerwiec
Informacje dodatkoweroślina miododajna, jadalne owoce

Napisz opinię