Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Lilak pospolity Aucubaefolia DWUBARWNY
Lilak pospolity Aucubaefolia DWUBARWNYLilak pospolity Aucubaefolia DWUBARWNYLilak pospolity Aucubaefolia DWUBARWNYLilak pospolity Aucubaefolia DWUBARWNY

Lilak pospolity Aucubaefolia DWUBARWNY

Syringa vulgaris 'Aucubaefolia'

  • 25,00 zł

  • Netto: 23,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ASyringa
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Lilak pospolity Aucubaefolia DWUBARWNY
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Bardzo dekoracyjna odmiana o rozłożystym pokroju i pstrych liściach. Dorasta do około 3-4 m wysokości jako krzew (można również wyprowadzić na niewielkie drzewko). Ma sercowate liście, barwy jasnozielonej, efektownie upstrzone białymi i kremowymi plamami. Kwiaty liliowe, półpełne, zebrane w wiechowate kwiatostany (około 30 cm długości) na szczytach pędów. Kwitnienie odbywa się w maju i czerwcu

Lilak preferuje gleby umiarkowanie żyzne, przepuszczalne, również gliniaste. Nie lubi gleb kwaśnych. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, ale dobrze radzi sobie również w półcieniu. Jest odporny na mróz, dobrze znosi suszę i zanieczyszczenia miejskie. Cięcie wykonujemy po kwitnieniu, usuwając stare kwiatostany i skracając pędy. Odmiana polecana do parków i dużych ogrodów, a także na naturalne żywopłoty. Jasnozielone liście i liliowe kwiaty pięknie prezentują się na tle ciemniejszych roślin.

Nazwa łacińskaSyringa vulgaris 'Aucubaefolia'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokośćod 3 do 4 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełwielobarwne, pstre
Barwa kwiatówliliowe
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, pojemniki
Termin kwitnieniamaj, czerwiec

Napisz opinię

Produkty powiązane