Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja bukietowa LITTLE SPOOKY PBR
Hortensja bukietowa LITTLE SPOOKY PBRHortensja bukietowa LITTLE SPOOKY PBRHortensja bukietowa LITTLE SPOOKY PBRHortensja bukietowa LITTLE SPOOKY PBRHortensja bukietowa LITTLE SPOOKY PBRHortensja bukietowa LITTLE SPOOKY PBR

Hortensja bukietowa LITTLE SPOOKY PBR

Hydrangea paniculata Little Spooky (‘GRHP08’ PBR) EU 20180972

  • Dostępność: niedostępny
  • 35,00 zł

  • Netto: 32,41 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 35 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja bukietowa LITTLE SPOOKY PBR
wygląd sadzonek w sierpniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Piękna, karłowa odmiana hortensji bukietowej o zwartym, zaokrąglonym pokroju. Dorasta zaledwie do około 50-70 cm wysokości. Liście jasnozielone (jaśniejsze niż u innych odmian), o kształcie eliptycznym. Jesienią przebarwiają się na żółto, a na zimę opadają. Krzew zachwyca dużymi, początkowo zielonkawymi, później kremowobiałymi kwiatami. Kwiaty są zebrane w duże, stożkowate i gęste kwiatostany na szczytach pędów. Kwitnie obficie od czerwca do października.

Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary, odmiana szczególnie polecana do uprawy w donicy na tarasie lub balkonie oraz do małych ogrodów przydomowych. Aby uzyskać bardzo obfite kwitnienie należy pamiętać o dostarczeniu odpowiedniej ilości wody oraz zasilać krzew nawozem wieloskładnikowym.

Hortensja bukietowa kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Aby zakwitła, każdy zeszłoroczny pęd należy przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania) wczesną wiosną. Przycinanie pobudza roślinę do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie.

Little Spooky to odmiana o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzona na terenie całego kraju), odporna na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich). Nie jest wybredna względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć równiez w półcieniu.

Źródło zdjęć: Plantipp BV®

Nazwa łacińskaHydrangea paniculata Little Spooky (‘GRHP08’ PBR) EU 20180972
Pokrójkrzaczasty zaokrąglony
Docelowa wysokość80 cm
Tempo wzrosturoślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówkremowobiałe
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-25 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogródki przydomowe, rabaty, w donicy na balkonie i tarasie, kwiaty cięte, suche bukiety

Napisz opinię

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej