Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Hortensja dębolistna Burgundy

Hydrangea quercifolia 'Burgundy'


  • 13,50 zł

  • Netto: 12,50 zł

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, przybliżona data wysyłki: 2020-04-01.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Hortensja dębolistna to efektowny krzew o liściach kształtem przypominającym liście dębu. Odmiana 'Burgundy' jest jedną z najładniejszych dębolistnych odmian, której liście przebarwiają się jesienią na mocny czerwony kolor. Dorasta do około 1,5 m wysokości i 2 m szerokości, pokrój płaskokulisty, jest ozdobna przez cały okres wegetacji, od wiosny do późnej jesieni.

Liście duże, kształtem podobne do dębu, owłosione od spodu, wiosną i latem mają ciemnozieloną barwę, natomiast jesienią przybierają piękny czerwony / bordowy kolor. Krzew stanowi efektowną jesienną ozdobę ogrodu przez bardzo długi czas, bowiem liście utrzymują się długo i opadają przeważnie na początku grudnia. Z tego względu odmiana 'Burgundy' jest uważana za odmianę o najlepszych jesiennych liściach wśród hortensji dębolistnych. Kwiaty białe, płonne (złożone z 4 płatków) i płodne, zebrane w stożkowe kwiatostany (dł. ok. 30 cm) na szczytach pędów. Kwitnienie odbywa się od lipca do sierpnia.

Preferuje próchniczne podłoża, przepuszczalne o lekko kwaśnym odczynie. Wymaga stanowisk słonecznych lub półcienistych, zacisznych i umiarkowanie wilgotnych. Starsze egzemplarze są mrozoodporne, młodsze sadzonki (2-3-4 letnie) powinny zostać okryte na zimę, jeśli temperatura spada poniżej -15 °C. Hortensja dębolistna nie wymaga corocznego cięcia. Kwitnie na pędach zeszłorocznych. Cięcie należy ograniczyć do usuwania martwych, słabych lub zbyt zagęszczonych pędów. Wczesną wiosną można wycinać suche kwiatostany.

Nazwa łacińska Hydrangea quercifolia 'Burgundy'
Pokrój krzewiasty, płaskokulisty
Docelowa wysokość od 1 do 2 m
Tempo wzrostu wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł ciemnozielone, czerwone, purpurowe
Barwa kwiatów białe
Kwitnienie lipiec, sierpień
Stanowisko słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe gleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność -23 °C
Zimozieloność nie
Zastosowanie

ogrody przydomowe, rabaty, nasadzenia parkowe, w grupach, pojedynczo (soliter)

Informacje dodatkowe atrakcyjne jesienne zabarwienie

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej