Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja dębolistna Burgundy
Hortensja dębolistna BurgundyHortensja dębolistna BurgundyHortensja dębolistna BurgundyHortensja dębolistna BurgundyHortensja dębolistna BurgundyHortensja dębolistna Burgundy

Hortensja dębolistna Burgundy

Hydrangea quercifolia 'Burgundy'

  • Dostępność: niedostępny
  • 21,00 zł

  • Netto: 19,44 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 18 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
1,5-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja dębolistna Burgundy
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Hortensja dębolistna to efektowny krzew o liściach kształtem przypominającym liście dębu. Odmiana 'Burgundy' jest jedną z najładniejszych dębolistnych odmian, której liście przebarwiają się jesienią na mocny czerwony kolor. Dorasta do około 1,5 m wysokości i 2 m szerokości, pokrój płaskokulisty, jest ozdobna przez cały okres wegetacji, od wiosny do późnej jesieni.

Liście duże, kształtem podobne do dębu, owłosione od spodu, wiosną i latem mają ciemnozieloną barwę, natomiast jesienią przybierają piękny czerwony / bordowy kolor. Krzew stanowi efektowną jesienną ozdobę ogrodu przez bardzo długi czas, bowiem liście utrzymują się długo i opadają przeważnie na początku grudnia. Z tego względu odmiana 'Burgundy' jest uważana za odmianę o najlepszych jesiennych liściach wśród hortensji dębolistnych. Kwiaty białe, płonne (złożone z 4 płatków) i płodne, zebrane w stożkowe kwiatostany (dł. ok. 30 cm) na szczytach pędów. Kwitnienie odbywa się od lipca do sierpnia.

Preferuje próchniczne podłoża, przepuszczalne o lekko kwaśnym odczynie. Wymaga stanowisk słonecznych lub półcienistych, zacisznych i umiarkowanie wilgotnych. Starsze egzemplarze są mrozoodporne, młodsze sadzonki (2-3-4 letnie) powinny zostać okryte na zimę, jeśli temperatura spada poniżej -15 °C. Hortensja dębolistna nie wymaga corocznego cięcia. Kwitnie na pędach zeszłorocznych. Cięcie należy ograniczyć do usuwania martwych, słabych lub zbyt zagęszczonych pędów. Wczesną wiosną można wycinać suche kwiatostany.

Nazwa łacińskaHydrangea quercifolia 'Burgundy'
Pokrójkrzewiasty, płaskokulisty
Docelowa wysokośćod 1 do 2 m
Docelowa szerokość2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone, czerwone, purpurowe
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnienielipiec, sierpień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Gęstość sadzenia na żywopłot1 m
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, nasadzenia parkowe, w grupach, pojedynczo (soliter)
Informacje dodatkoweatrakcyjne jesienne zabarwienie

Napisz opinię

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej