Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja bukietowa Phantom
Hortensja bukietowa PhantomHortensja bukietowa PhantomHortensja bukietowa PhantomHortensja bukietowa PhantomHortensja bukietowa Phantom

Hortensja bukietowa Phantom

Hydrangea paniculata 'Phantom'

  • 52,00 zł

  • Netto: 48,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 52 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
40-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja bukietowa Phantom
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Odmiana o pokroju krzewiastym, dorastająca do 2,5 m wysokości, o dużych, dekoracyjnych kwiatostanach. Najbardziej efektowna podczas kwitnienia - wytwarza stożkowate, wiechowate kwiatostany o długości dochodzącej do nawet 40 cm, barwy białej, pod koniec kwitnienia lekko różowiejącej. Kwitnie od sierpnia do października. Całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie, nie wymaga zimowego okrywania. Kwiaty nadają się do zasuszania na bukiety.

Stanowisko i uprawa

Hortensja bukietowa kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Każdy zeszłoroczny pęd warto przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania) wczesną wiosną. Przycinanie pobudza roślinę do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie. Podczas kwitnienia należy obficie podlewać.

Hortensja bukietowa to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzony na terenie całego kraju), odporny na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich). Nie jest wybredny względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć również w półcieniu.

Nazwa łacińskaHydrangea paniculata 'Phantom'
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokość2,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe, lekko różowe
Kwitnieniesierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-30 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, ogrody orientalne, żywopłot, kwiaty cięte, suche bukiety

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej