Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja bukietowa Petite Star PBR
Hortensja bukietowa Petite Star PBRHortensja bukietowa Petite Star PBRHortensja bukietowa Petite Star PBRHortensja bukietowa Petite Star PBRHortensja bukietowa Petite Star PBRHortensja bukietowa Petite Star PBR

Hortensja bukietowa Petite Star PBR

Hydrangea paniculata Petite™ Star ‘Coustar02’ PBR

  • Dostępność: niedostępny
  • 35,00 zł

  • Netto: 32,41 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 35 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja bukietowa Petite Star PBR
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Hortensja bukietowa 'Petite® Star' to pierwsza odmiana z nowej kolekcji karłowych hortensji bukietowych. Francuska kolekcja Petite® składa się z kompaktowo rosnących odmian hortensji bukietowych o bardzo ładnym, mocnym wybarwieniu kwiatów w okresie letnim.

Karłowy krzew o zwartym pokroju i obfitym kwitnieniu. Dorasta zaledwie do 60 cm wysokości przy 90 cm szerokości, co czyni go idealnym do sadzenia na rabatach i w niedużych ogrodach, a także do uprawy w donicy na balkonie lub tarasie. Główną ozdobą krzewu są duże, wiechowate kwiatostany na szczytach pędów, złożone z dwóch typów kwiatów - płonnych i płodnych. Kwiaty pokrywają praktycznie cały krzew, na początku kwitnienia są seledynowe, później kremowe, różowe, a pod koniec kwitnienia intensywnie czerwone. Długość pojedynczego kwiatu to około 15 cm. Kwitnienie rozpoczyna się w lipcu i trwa do późnej jesieni. Hortensja 'Petite® Star' dzięki swoim kompaktowym wymiarom i spektakularnym kwiatom jest krzewem o uniwersalnym zastosowaniu, który przyciąga wzrok. Nadaje się do uprawy w gruncie lub w donicy, zarówno w małych ogrodach, jak i w parkach, terenach zieleni publicznej, na rabatach, lub jako roślina okrywowa.

Stanowisko i uprawa

Hortensja bukietowa to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzony na terenie całego kraju), odporny na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich). Nie jest wybredny względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć również w półcieniu.

Hortensja bukietowa kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Aby zakwitła, każdy zeszłoroczny pęd należy przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania) wczesną wiosną. Przycinanie pobudza roślinę do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie.

Nazwa łacińskaHydrangea paniculata Petite™ Star ‘Coustar02’ PBR
Pokrójkrzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokość60 cm
Docelowa szerokość90 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówseledynowe, białe, różowe, czerwone
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień, październik
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-25 °C
Zimozielonośćnie, gubi liście na zimę
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, ogrody orientalne, rabaty, nasadzenia grupowe, uprawa w donicy

Napisz opinię

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej