Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Trzmielina oskrzydlona Compactus
Trzmielina oskrzydlona CompactusTrzmielina oskrzydlona CompactusTrzmielina oskrzydlona CompactusTrzmielina oskrzydlona Compactus

Trzmielina oskrzydlona Compactus

Euonymus alatus 'Compactus'

  • Dostępność: niedostępny
  • 19,50 zł

  • Netto: 18,06 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 19 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AEuonymus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Trzmielina oskrzydlona Compactus
wygląd sadzonek w sierpniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Krzew pod wieloma względami niezwykły. Jest ozdobny przez cały rok – jesienią liście przebarwiają się na intensywnie szkarłatno-czerwony kolor (stąd pospolita nazwa: "płonący krzew"). Po zrzuceniu liści zachwyca swoimi oryginalnymi pędami pokrytymi szerokimi listewkami korkowymi, przypominającymi skrzydła (stąd określenie ‘oskrzydlona’). Jest to gęsty krzew o zwartym, kulistym pokroju,  sztywnych, wzniesionych pędach, strzępiącą się, korkowatą korą,  rosnący wolno i osiągający wysokość około 1 m. Kwiaty niepozorne, owoce oryginalne, owoce oryginalne, ok. 8 mm, na długich szypułkach z pomarańczową osnówką.

Roślina pochodzi z Dalekiego Wschodu. Jest u nas rzadko spotykana, lecz coraz bardziej popularna. Bardzo łatwa w uprawie, wyśmienicie znosi nasze surowe zimy.

Trzmieliny nie mają żadnych specjalnych wymagań, są odporne na suszę, zanieczyszczenia powietrza (często sadzi się je w  miastach) i dobrze rosną nawet na niezbyt urodzajnym podłożu. Można je sadzić na stanowisku półcienistym, aczkolwiek tylko na stanowisku słonecznym liście będą wybarwiać się najpełniej. Odmiana ta świetnie nadaje się na strzyżone żywopłoty, doskonale znosi cięcie.

Nazwa łacińskaEuonymus alatus 'Compactus'
Pokrójkulisty
Docelowa wysokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrosturoślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igiełjasnozielone, jesienią czerwone, pomarańczowe
Barwa kwiatówkremowe
Kwitnieniemaj
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, gleba przeciętna ogrodowa, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-31 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, ogrody w stylu orientalnym, w grupach

Napisz opinię