Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Klon palmowy Orange Dream
Klon palmowy Orange DreamKlon palmowy Orange DreamKlon palmowy Orange DreamKlon palmowy Orange Dream

Klon palmowy Orange Dream

Acer palmatum 'Orange Dream'

 • Promocja:

  37,00 zł

  Stara cena:

  49,00 zł

  Oszczędzasz:

  24%

 • Netto: 34,26 zł
 • Zaloguj się, aby otrzymać 34 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
50-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAcer
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Klon palmowy Orange Dream
wygląd sadzonek w październiku
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Klon palmowy 'Orange Dream' to piękny, wolnorosnący krzew o złocistopomarańczowych liściach, który doda niesamowitego akcentu kolorystycznego w każdym ogrodzie. Po długim czasie osiąga maksymalną wysokość około 3-4 m. Posiada 7-klapowe liście o średniej wielkości, wiosną intensywnie pomarańczowe, później przebarwiające się na żółte z pomarańczowym brzegiem. Klony palmowe są główną ozdobą ogrodów w stylu japońskim, ciekawe połączenie tworzą też z ozdobnymi trawami. Nadają się do uprawy w pojemniku, na tarasy lub balkony.

Stanowisko i uprawa

Powinien być sadzony na glebie żyznej i przepuszczalnej, odpowiednio wilgotnej, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych, osłoniętych od wiatru. Dobrze czuje się w pobliżu zbiorników wodnych, gdzie wilgotność powietrza jest większa. Zimą roślinę należy osłonić agrowłókniną lub innym materiałem przepuszczalnym, bądź też schować do nieogrzewanego pomieszczenia (w przypadku uprawy w donicy).

 

Nazwa łacińskaAcer palmatum 'Orange Dream'
Docelowa wysokośćdo 3 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca
Kolor liści/igiełżółte, pomarańczowe
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-20 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, soliter, ogrodowy orientalne, ogrody wrzosowiskowe

Napisz opinię

Produkty powiązane